Stowarzyszenie OdNowa w Sejmie RP

Stowarzyszenie OdNowa w Sejmie RP

Dzięki zaufaniu Polek i Polaków, podczas X kadencji Sejmu Stowarzyszenie OdNowa RP będzie reprezentowane przez pięcioro posłów. Nasze priorytety, które będziemy prezentowali w trakcie prac parlamentarnych, pozostają bez zmian: stała troska o bezpieczeństwo kraju i społeczności lokalnych, wzmocnienie polskiej przedsiębiorczości, wsparcie dla rozwoju samorządów oraz projektów skierowanych do młodego pokolenia.

Poznaj sylwetki naszych Posłów!

 

Anna Dąbrowska-Banaszek (lubelskie)

Absolwentka studiów lekarskich na Akademii Medycznej w Lublinie. Lekarz na oddziale wewnętrznym oraz w poradni alergologicznej szpitala w Chełmie, gdzie specjalizowała się w zakresie chorób wewnętrznych, alergologii i pulmonologii.

 

Krzysztof Ciecióra (łódzkie)

Absolwent Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego oraz Wydziału Historyczno-Pedagogicznego Uniwersytetu Opolskiego, posiada także dyplom MBA. W latach 2021-2023 pełnił funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, były wicewojewoda łódzki, wieloletni wiceprezesem Collegium Nobilium Opoliense, harcerz. Współprowadzi rodzinne gospodarstwo rolne.

 

Andrzej Gut-Mostowy (małopolskie)

Poseł na Sejm RP w latach 2005–2007, 2007–2011, 2011–2015, 2019-2023 oraz obecnej kadencji. W rządzie Zjednoczonej Prawicy powołany na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju, pełnił również funkcję Pełnomocnika Prezesa Rady Ministrów do spraw promocji polskiej marki. Współtwórca programu Polski Bon Turystyczny, autor Tarczy dla Gmin Górskich i inicjator Programu "Polskie Uzdrowiska".

Marcin Ociepa (opolskie)

Prezes OdNowy RP. Samorządowiec, politolog, wykładowca akademicki i urzędnik państwowy. W latach 2010–2014 wiceprzewodniczący, a w okresie 2014–2018 przewodniczący rady miejskiej w Opolu, radny sejmiku opolskiego VI kadencji, poseł na Sejm IX i X kadencji. W latach 2018–2019 podsekretarz stanu, a w 2019 sekretarz stanu w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii, w 2019 sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju, w latach 2019-2023 sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej.

Twórca i prezes Collegium Nobilium Opoliense. Podharcmistrz Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej. Honorowy krwiodawca.

 

Grzegorz Piechowiak (wielkopolskie)

Pilanin i Wielkopolanin. Od 2021 r. wiceminister rozwoju i technologii. W przeszłości – samorządowiec, wicekonsul w Rzymie i syndyk. Sympatyk sportu, fanatyk żużla i dobrej siatkówki. W rządzie Zjednoczonej Prawicy odpowiadał m.in. za współpracę z polskimi i zagranicznymi inwestorami. Przewodniczy kilkudziesięciu konsultacjom i komisjom międzyrządowym ds. współpracy gospodarczej. W Ministerstwie Rozwoju i Technologii nadzorował funkcjonowanie Polskiej Strefy Inwestycji, która w roku 2021 przyciągnęła do naszego kraju rekordową liczbę inwestorów.

Zapraszam do współpracy dla Polski i regionów.

INNE WYDARZENIA